Osprzęt DMX

PX218 RDM Controller

PX218 main
 • Opis
  RDM Controller jest urządzeniem pozwalającym zmieniać ustawienia parametrów produktów (wyposażonych we wsparcie dla protokołu RDM) podłączonych do rozbudowanych instalacji wykorzystujących protokół DMX-512. Należy podkreślić, że urządzenia posiadające odbiornik DMX nie muszą obsługiwać protokołu RDM i tym samym współpracować z PX218.

  PX218 do komunikacji z innymi produktami wykorzystuje protokół RDM (Remote Device Management), który jest swego rodzaju rozszerzeniem protokołu DMX512. Protokół DMX w założeniu umożliwia jednokierunkowy przepływ danych, podczas gdy jego rozszerzenie tj. protokół RDM może przesyłać informacje w dwóch kierunkach. Dzięki temu jest możliwe odbieranie i wysyłanie informacji, a co za tym idzie możliwość monitoringu działania urządzeń zgodnych z protokołem RDM i ewentualna zmiana konfiguracji ich parametrów pracy.

  Do połączenia z siecią DMX przeznaczono wejście i wyjście w standardzie DMX-512. Zarządzanie pracą PX218 odbywa się przy pomocy programu na platformę Windows (XP, 7, 8) za pośrednictwem portu USB 2.0. Do zasilania urządzenia wystarcza energia dostarczona przewodem z gniazda USB w komputerze.
 • Dane techniczne
  złącza wyjśćUSB (typ mini-B), wtyk/gniazdo 3-pin XLR
  konfiguracja przez PCTAK
  zasilanie5V DC (bezpośrednio z portu USB)
  masa0,25 kg
  wymiaryDługość: 108 mm (całkowita)
  Szerokość: 61 mm
  Wysokość: 42 mm
 • Do pobrania