Realizacje

2017.07

Most na S7

Nowo powstały most na drodze S7 w Krakowie posiada dynamiczną iluminację, która jest zarządzana sterownikiem PX340 od firmy PXM.

Most na DK7 main

2016.12

Kościół św. Józefa w Toruniu

W ramach remontu kościoła w parafii św. Józefa w Toruniu zostało wymienione oświetlenie wnętrza. W nowej instalacji zostały zamontowane lampy firmy PXM z serii PxArt. Całością oświetlenia zarządza sterownik centralny PX340. Zastosowanie lamp LED o zmiennej temperaturze barwowej pozwoliło wydobyć i podkreślić istotne elementy architektury oraz stworzyć odpowiedni nastrój w zależności od okazji lub okresu liturgicznego.
Generalnym wykonawcą projektu oświetlenia jest firma MusicInfo z Krakowa.

Kościół św. Józefa 1
Kościół św. Józefa 2
Kościół św. Józefa 3
Kościół św. Józefa 4

2016.09

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki

W Narodowej Galerii Sztuki Zachęta została przeprowadzona kompleksowa wymiana oświetlenia ekspozycji. Nowe oświetlenie, które zostało zainstalowane to lampy firmy PXM z serii PxArt+. Nowoczesny system sterowania oświetleniem zastosowany w Galerii to również urządzenia produkowane przez PXM.

Zachęta 1
Zachęta 2
Zachęta 3
Zachęta 4
Zachęta 5
Zachęta 6

2015.12

Muzeum Bł. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii

W nowo otwartym muzeum Bł. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii został zamontowany system sterowania oświetleniem i multimediami od firmy PXM.
Generalnym wykonawcą oświetlenia i multimediów jest firma Music Info.
Projekt aranżacji wykonali Marek i Maciej Mikulscy.
Fot. Maciej Mikulski.

Góra Kalwaria 1
Góra Kalwaria 2
Góra Kalwaria 3
Góra Kalwaria 4

2015.11

Muzeum Narodowe w Gdańsku - "Sąd ostateczny"

Dzieło "Sąd ostateczny" Hansa Memlinga w Muzeum Narodowym w Gdańsku zostało oświetlone lampami PXM z serii PxArt+.
Na wystawie zostały również zamontowane odtwarzacze wave na system szynowy.

Sąd ostateczny 01
Sąd ostateczny 02

2015.11

Muzeum Narodowe w Gdańsku - "Grzech"

Wystawa czasowa "Grzech" w Muzeum Narodowym w Gdańsku została oświetlona lampami PXM z serii PxArt+.

Grzech 01
Grzech 02

2015.10

Galeria Kordegarda - Warszawa

W Galerii Kordegarda w Warszawie zostały zainstalowane lampy z serii PxArt wraz z systemem sterowania firmy PXM.

Kordegarda 1
Kordegarda 2

2015.07

Fontanna w Osieku

Firma PXM dostarczyła sterowanie do fontanny mieszczącej się na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego MOLO w Osieku.
O zaprogramowanych godzinach odtwarzany jest spektakl, podczas którego strumienie wody są uruchamiane synchronicznie z odtwarzanym utworem muzycznym.
Generalnym wykonawcą fontanny jest firma LPI.

Fontanna w Osieku

2014.12

Kopalnia Soli w Wieliczce - Komora Izabella

W komorze Izabella w Kopalni Soli w Wieliczce została wykonana zmiana iluminacji. Komora została oświetlona za pomocą białych lamp LED (PX284) o różnej temperaturze barwowej. Całością zarządza nowy sterownik PX333.

Izabella_1
Izabella_2

2014.05

Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków

W ramach remontu muzeum, zmieniono nie tylko wystrój ekspozycji, ale również dodano szereg elementów multimedialnych, które uzupełniają i uatrakcyjniają zwiedzanie. Firma PXM dostarczyła oświetlenie oraz kompletny system sterowania zarówno oświetleniem jak i multimediami.

Muzeum Kleeberczykow 1
Muzeum Kleeberczykow 2
Muzeum Kleeberczykow 3
Muzeum Kleeberczykow 4
Muzeum Kleeberczykow 5

2014.03

Chodnik przy komorze Lill

Chodnik prowadzący do komory Lill wraz z częściowo zasypaną odnogą został oświetlony za pomocą białych lamp LED o różnej temperaturze barwowej.
Dzięki niewielkim rozmiarom i eleganckiej obudowie, lampy nie rzucają się w oczy, podczas gdy cała iluminacja tworzy niepowtarzalny klimat.
Stopniowo przyciemniane lampy wzdłuż chodnika wprowadzają zwiedzających do Komory Lill, jednocześnie nie przeszkadzając zbyt mocnym światłem.

Chodnik do komory Lill 1
Chodnik do komory Lill 2

2013.08

Kopalnia Soli w Wieliczce - Komora Haluszki

Kolejna komora w Kopalni Soli w Wieliczce, w której zostały zainstalowane lampy LED oraz system sterowania wyprodukowane przez firmę PXM.
Ponieważ komora przeznaczona jest do organizowania różnego rodzaju imprez okolicznościowych, oprócz lamp emitujących światło białe, zostały również zainstalowane oświetlacze RGB.

Haluszki 1
Haluszki 2
Haluszki 3
Haluszki 4
Haluszki 5

2013.07

Fontanna w Zatorze

Firma PXM dostarczyła kompletny system sterowania fontanną w Parku Mitologii w Zatorze.
O każdej pełnej godzinie odtwarzany jest spektakl, podczas którego strumienie wody są uruchamiane sychronicznie z odtwarzanym utworem muzycznym.
W czasie pomiędzy spektaklami każdy ze zwiedzających może sam sterować wysokością poszczególnych strumieni wody - szczegóły widoczne na załączonym filmie.

Zator

2013.06

Centrum Jana Pawła II w Krakowie

Nowa kaplica w Centrum Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach, w której umieszczono płaskorzeźby, żyrandole oraz figurę św. Kingi, wykonane z soli przez artystów rzeźbiarzy z Kopalni Soli w Wieliczce.
Firma PXM oświetliła całą kaplicę przy pomocy opracowanych i wyprodukowanych specjalnie dla tego obiektu lamp LED.
Różnorodność oświetlanych materiałów (sól, drewno, cegła) spowodowała konieczność zastosowania diod o różnych temperaturach barwowych oraz lamp o płynnej regulacji temperatury barwowej.
Zaawansowany system sterowania umożliwia zmianę nastroju oświetlenia w zależności od aktualnych potrzeb.

Centrum Jana Pawła II 1
Centrum Jana Pawła II 2
Centrum Jana Pawła II 4
Centrum Jana Pawła II 5

2013.05

Muzeum na zamku w Malborku

Nowa wystawa znajdująca się w trzech komnatach (Dormitoriach)na Wysokim Zamku została w całości oświetlona przy pomocy naszych lamp PX261. Jako oświetlenie wspomagające zostały użyte lampy PX203 i PX294.
Zastosowane sterowanie oparte o system DMX-512 pozwala na indywidualną aranżację oświetlenia każdej komnaty oraz dowolną regulację parametrów każdej lampy.
Dodatkową zaletą zainstalowanego systemu jest możliwość tworzenia takich efektów dynamicznych, jak pokazany na załączonym filmie.

Malbork 1
Malbork 2
Malbork 3
Malbork 4
Malbork 5

2013.02

Kopalnia Soli w Wieliczce - Komora Gwarków

Nowa komora oświetlona wyłącznie diodami LED.
Zaawansowany system sterowania umożliwia płynną zmianę nastroju oświetlenia wnętrza.
Uruchamianie wybranych scen lub programów odbywa się przy pomocy kolorowego panela dotykowego umieszczonego przy wejściu do komory.
W celu lepszego wyeksponowania soli zastosowano światło białe zimne, natomiast wszystkie elementy drewniane zostały zaakcentowane światłem białym ciepłym.

Komora Gwarków 1
Komora Gwarków 2
Komora Gwarków 3

2013.01

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Tradycyjne oświetlenie zostało zastąpione nowoczesnymi lampami LED PX261 o płynnie regulowanej jasności i temperaturze barwowej emitowanego światła.
Indywidualny adres przypisany każdej lampie pozwala na precyzyjny dobór parametrów oświetlenia dla każdego iluminowanego obiektu.
Dzięki zastosowaniu pasywnego chłodzenia lampy nie emitują żadnych dźwięków.
Zaawansowany system sterowania umożliwia również automatyczne ograniczanie zużywanej energii w przypadku braku zwiedzających.

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie 1
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie 2
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie 3

2012.12

Kopalnia Soli w Wieliczce - Komora Skarbnika

Do oświetlenia znajdujących się w komorze figur, ociosów i elementów dekoracyjnych zastosowano punktowe oświetlacze LED o wąskim kącie świecenia.
Programowalny system sterowania umożliwia indywidualny dobór intensywności iluminacji każdego obiektu, dzięki czemu uzyskano efekt powiększenia przestrzeni komory.

Komora Skarbnika

2012.06

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Do oświetlania wielobarwnego szkła zastosowano punktowe lampy LED RGB.
Płynna regulacja jasności i koloru każdej lampy oddzielnie oraz system mocowania do szynoprzewodów umożliwiają tworzenie niezwykłych aranżacji.

Centrum Dziedzictwa Szkła 1
Centrum Dziedzictwa Szkła 2
Centrum Dziedzictwa Szkła 3

2012.05

Muzeum Narodowe w Warszawie

W muzeum zastosowano ponad tysiąc profesjonalnych oświetlaczy LED PX261 i PX262 o płynnie regulowanej jasności i temperaturze barwowej emitowanego światła.
Indywidualny adres przypisany każdej lampie pozwala na precyzyjny dobór parametrów oświetlenia dla każdego eksponatu.
Dzięki zastosowaniu pasywnego chłodzenia lampy nie emitują żadnych dźwięków.
Zaawansowany system sterowania umożliwia również automatyczne ograniczanie zużywanej energii w przypadku braku zwiedzających.

Muzeum Narodowe w Warszawie 1
Muzeum Narodowe w Warszawie 2
Muzeum Narodowe w Warszawie 3

2012.03

Kopalnia Soli w Wieliczce - Komora Pistek

Komora, w której odbywają się przedstawienia dla najmłodszych turystów została wyposażona w zupełnie nową iluminację lampami LED.
Kolorowe reflektory oświetlające ściany komory oraz białe reflektory skierowane na estradę umożliwiają zaaranżowanie ciekawych przedstawień i zabaw.
Kolorowy panel dotykowy pozwala na sterowanie scenami lub programami.

Komora Pistek

2012.01

Dynamiczna iluminacja elewacji budynku BIPROSTAL w Krakowie

Po raz pierwszy w historii mozaika Celiny Styrylskiej-Taranczewskiej ułożona z 1,6 mln barwnych płytek kamionkowych o wymiarach 2x2 cm na powierzchni prawie 700 m kw została oświetlona. Dzieło powstało w latach 60. XX wieku na południowej elewacji "Biprostalu", najwyższego w tamtych latach budynku w Krakowie. Przeprowadzona ostatnio przy okazji remontu całego budynku jej odnowa, nad przebiegiem której czuwał konserwator dzieł sztuki, przyniosła znakomity efekt. Dodatkowo elewacja została oświetlona specjalnie w tym celu zaprojektowanymi i wykonanymi przez firmę PXM liniowymi lampami LED. System sterowania tym oświetleniem zapewnia dynamiczną zmianę temperatury barwowej emitowanego światła pomiędzy kolorem białym zimnym, białym ciepłym i amber w długich przedziałach czasowych. Dzięki temu każda z zastosowanych barw światła wydobywa i uwypukla inne obszary mozaiki tworząc wrażenie zmienności charakteru obiektu.

Biprostal_A
Biprostal_C
Biprostal_W

2011.09

Fontanna w Limoges - Francja

Firma PXM zaprojektowała i wyprodukowała specjalne wkłady LED do lamp fontannowych, które zastąpiły tradycyjne żarówki. Dzięki tej zamianie fontanna została wyposażona w ciekawsze oświetlenie przy jednoczesnej znacznej redukcji pobieranej mocy i wzroście niezawodności źródeł światła.

Głównym wykonawcą inwestycji była firma AQUAPRISM z Francji.

Limogies

2011.07

Fontanna w Andrychowie - park

Fontanna znajduje się w parku miejskim w Andrychowie.
Głównym wykonawcą była firma Intem z Katowic.
Firma PXM dostarczyła kompletny system sterowania do fontanny (sterowanie falownikami oraz oświetleniem) oraz lampy LED.

Andrychow park

2011.07

Fontanna w Andrychowie - Plac Mickiewicza

Multimedialna fontanna znajduje się na Placu Mickiewicza w Andrychowie.
Głównym wykonawcą była firma Intem z Katowic.
Firma PXM dostarczyła kompletny system sterowania fontanną (zarówno falownikami jak i oświetleniem) oraz odtwarzacz MP3. W fontannie został również zastosowany moduł Sound to Light Converter.
Zachęcamy do obejrzenia załączonego filmu.

Andrychow Plac Mickiewicza

2011.03

Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry

Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry zostało całkowicie przebudowane w 2011 roku. W nowej siedzibie otwarto nowoczesną multimedialną ekspozycję.
Firma PXM dostarczyła lampy LED do oświetlenia ekspozycji oraz kompletny system sterowania obejmujący sterowanie oświetleniem oraz multimediami.

fot. Marek i Maciej Mikulscy
http://www.mikulski.art.pl/

Muzeum Palmiry 1
Muzeum Palmiry 2
Muzeum Palmiry 3
Muzeum Palmiry 4
Muzeum Palmiry 5

2010.12

Kopalnia Soli Komora Kazimierza Wielkiego - Wieliczka

Latem tego roku firma PXM otrzymała zadanie opracowania koncepcji nowoczesnego oświetlenia jednej z komór w Kopalni Soli w Wieliczce. Dotychczasowa iluminacja była oparta o tradycyjne żarowe źródła światła o szerokich kątach świecenia, które nie zapewniały właściwego oświetlenia eksponowanym obiektom.
Nowe oświetlenie miało wyeksponować występujące na ociosach wysolenia oraz drewniane konstrukcje i postacie górników, a także podkreślić głębię całej komory przez zaznaczenie znajdujących się na drugim planie eksponatów.
Dodatkowo, proponowane urządzenia musiały spełniać szczegółowe wymagania wynikające z obowiązujących w kopalni warunków bezpieczeństwa oraz obecności soli.
Po przeprowadzeniu wielu prób powstał projekt oparty wyłącznie o oświetlenie LED. Do iluminacji zastosowano bardzo małe reflektorki o różnych kątach rozsyłu wiązki światła. Temperatura barwowa emitowanego światła została dostosowana do rodzaju oświetlanego eksponatu.
Efekt naszych działań można już oglądać „na żywo" w Kopalni.
Nie bez znaczenia jest też aspekt ekonomiczny całej inwestycji. Łączna moc zainstalowanego oświetlenia całej komory nie przekracza 250W przy gwarantowanej bezawaryjnej pracy rzędu 50 tysięcy godzin.
Firma PXM wykonała koncepcję oświetlenia i dostarczyła wszystkie lampy i zasilacze.

Komora_Kazimierza_Wielkiego_1
Komora_Kazimierza_Wielkiego_2
Komora_Kazimierza_Wielkiego_3

2010.09

Muzeum Śląska Opolskiego

W 2010 roku w Muzeum Śląska Opolskiego została otwarta multimedialna wystawa historyczna "Opole. Gród - miasto - stolica regionu".
Firma PXM dostarczyła lampki LED do oświetlenia ekspozycji i kompletny system sterowania oświetleniem oraz multimediami. Ciekawym elementem jest makieta Opola z połowy XVIII w. której oświetlenie zsynchronizowane jest ze ścieżką dźwiękową.

fot. Marek i Maciej Mikulscy
http://www.mikulski.art.pl/

Muzeum Śląska Opolskiego 1
Muzeum Śląska Opolskiego 2
Muzeum Śląska Opolskiego 3
Muzeum Śląska Opolskiego 4
Muzeum Śląska Opolskiego 5
Muzeum Śląska Opolskiego 6

2010.06

Muzeum Schindlera - Kraków

Oświetlenie muzeum bazuje na punktowych lampach halogenowych, metalhalogenowych i wyładowczych.
Jasność lamp halogenowych (w przypadku metalhalogenów ich załączanie) jest sterowana za pomocą protokołu DMX-512, natomiast jasność lamp wyładowczych za pomocą protokołu DALI.
Firma PXM dostarczyła szynowe ściemniacze mocy lamp halogenowych, wyłączniki lamp metalhalogenowych, wzmacniacze i rozdzielacze sygnału DMX-512 oraz konwertery protokołu DMX-512 na protokół DALI.

Muzeum Schindlera

2010.05

Stadion Legii - Warszawa

Do iluminacji zewnętrznej bryły stadionu zastosowano ponad 400 liniowych lamp LED. Główna część oświetlenia ma charakter statyczny i składa się z monochromatycznych lamp w kolorze zielonym i białym. Dodatkowo, niektóre fragmenty zostały oświetlone lampami RGB zarówno diodowymi jak i klasycznymi. Wszystkie te dodatkowe obwody są sterowane i tworzą dynamiczną część iluminacji.
Dynamiczną część oświetlenia kontroluje sterownik PX140, który został uzupełniony o 2 panele dotykowe LCD umożliwiające szybki wybór sekwencji sterowania.

Firma PXM dostarczyła wszystkie lampy LED oraz system sterowania do lamp RGB oparty na protokole DMX-512.

Stadion Legii
Stadion Legii 2
Stadion Legii 3

2009.12

Kopalnia Soli Kaplica Św. Kingi - Wieliczka

Podstawowym założeniem inwestycji było umożliwienie odtwarzania krótkich spektakli światło/dźwięk z wykorzystaniem istniejącego oświetlenia.
Podczas realizacji w miejsce istniejących układów załączających oświetlenie zostały zastosowane cyfrowe ściemniacze mocy serii PX155-7, do odtwarzania dźwięku zastosowano moduł PX154, a do wybierania pokazów dotykowy kolorowy panel LCD PX181. Całością zarządza sterownik PX140.

Firma PXM dostarczyła wyżej opisany kompletny system sterowania.

Kaplica św. Kingi

2009.10

Most w Ełku

Zabytkowy most z początków XX wieku został oświetlony dynamicznym, kolorowym światłem LED. Jako podstawowe źródło iluminacji zostały zastosowane liniowe lampy LED RGB oświetlające łuki mostu, filary, krawędzie chodników oraz barierki.
Zastosowany system kontroli pozwala sterować każdą lampą indywidualnie oraz tworzyć wielogodzinne sekwencje sterowania dynamicznego całego obiektu. Wbudowane zegary czasu rzeczywistego i astronomiczny pozwalają automatycznie uruchamiać iluminację o określonej godzinie lub powiązać jej rozpoczęcie na przykład z zachodem słońca.

Firma PXM dostarczyła wszystkie elementy systemu,czyli lampy LED, elementy magistrali DMX-512 oraz sterownik centralny PX140. Całość działa w oparciu o protokół DMX-512.

Most w Ełku
Most w Ełku 2
Most w Ełku 3

2009.07

Centrum Zamenhofa - Białystok

Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku to kolejny przykład ciekawego muzeum do realizacji którego wykorzystano techniki multimedialne.
Poszczególne fragmenty ekspozycji są oświetlane przy pomocy punktowych reflektorów halogenowych o regulowanej jasności świecenia, w poszczególnych salach za emisję dźwięku są odpowiedzialne kierunkowe głośniki, a całość ekspozycji dopełniają liczne projektory wideo. W jednej z sal zainstalowano również ruchomą głowę, która wskazuje synchronicznie z odtwarzanym dźwiękiem obiekty będące przedmiotem narracji.
Całością systemu zarządza sterownik PX140, który w oparciu o protokół DMX-512 realizuje program prowadzący zwiedzających przez wszystkie pomieszczenia muzeum.
Firma PXM dostarczyła kompletny system sterowania oświetleniem, dźwiękiem i multimediami oraz odtwarzacze multimedialne.

Centrum Zamenhofa 2
Centrum Zamenhofa 3

2009.06

Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie otwarło w 2009 roku interaktywną wystawę poświęconą Zimnej Wojnie.
Wykonawcą głównym była firma Prolight.
Firma PXM dostarczyła sterownik PX140 oraz ściemniacze PX170 i PX128.

fot.Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
http://muzeumlotnictwa.pl/aktualnosci_archiwum.php?id=61

Muzeum Lotnictwa 1
Muzeum Lotnictwa 2

2009.05

Fontanna w Radzionkowie

Fontanna znajduje się na placu Letochów w Radzionkowie.
Firma PXM dostarczyła kompletny system sterowania fontanną i zaprogramowała spektakle.
Zainstalowane układy sterowania pozwalają na dowolną regulację wysokości strumieni wody oraz natężenia i barwy oświetlenia. Wszystkie zmiany odbywają się płynnie. Wbudowane zegary czasu rzeczywistego i astronomiczny umożliwiają włączanie różnych programów o wybranych godzinach lub zsynshronizowanie ich z wschodem lub zachodem słońca. Pamięć sterownika pozwala na zapisanie ponad 3000 scen i ułożenie ich w ponad 500 różnych programów.

Fontanna Radzionków 1

2008.11

Centrum Hewelianum - Gdańsk

Interaktywna wystawa "Energia, Niebo i Słońce" została otwarta w Centrum Hewelianum w Gdańsku w 2008 roku.
Głownym wykonawcą instalacji oświetleniowej była firma SIMS.
Firma PXM dostarczyła sterowniki, ściemniacze, drivery i oprawy LED.

Gora Gradowa 1
Gora Gradowa 2

2008.05

Centrum Hewelianum - Gdańsk

Wystawa "Wehikuł czasu - Człowiek i pocisk" została otwarta w Centrum Hewelianum w Gdańsku w 2008 roku.
Głownym wykonawcą instalacji oświetleniowej była firma SIMS.
Firma PXM dostarczyła sterowniki, ściemniacze, drivery i oprawy LED.

Fot. z archiwum PKFM "Twierdza Gdańsk"

Centrum Hewelianum

2007.10

Teatr Bagatela - Kraków

Wraz z remontem i zmianą wystroju foyer teatru przeprojektowano również jego oświetlenie. Głównym źródłem światła stała się powierzchnia całego sufitu. Nad matowym, znakomicie rozpraszającym materiałem zainstalowano w odpowiedniej odległości płaskie moduły LED RGB dzięki czemu uzyskano bardzo dobre mieszanie barw. Całość uzupełniają cienkie listwy LED umieszczone pomiędzy lustrami i dwie linie białych diod dużej mocy oświetlające łuki.
Obwody sterowania zostały podzielone na funkcjonalne grupy: sufit, lustra, łuki itd. Ze względu na wymóg oświetlenia statycznego zastosowano sterownik PX152.

Firma PXM dostarczyła wszystkie źródła światła LED oraz cały system sterowania oparty na protokole DMX-512.

Teatr Bagatela Foyer

2007.09

Muzeum gazownictwa - Paczków

Zespół budynków starego zakładu gazowniczego został pieczołowicie odremontowany i przekształcony w muzeum i ośrodek konferencyjny.
Część ekspozycji muzealnej wyposażono w dynamicznie sterowane oświetlenie i nagłośnienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu rola przewodnika ogranicza się wyłącznie do uruchomienia przyciskiem sekwencji sterowania właściwej dla danej ekspozycji. Odtwarzany dźwięk, w którym lektor opowiada o poszczególnych eksponatach jest zsynchronizowany z oświetleniem „wskazującym" omawiane eksponaty.
Ponieważ całe oświetlenie składa się wyłącznie z lamp żarowych (halogeny) zastosowano ściemniacze fazowe odpowiedniej mocy.

Firma PXM dostarczyła sterownik centralny PX140, ściemniacze i sterowane protokołem DMX-512 odtwarzacze MP3.

Paczków

2007.05

Muzeum w Krzysztoforach - Kraków

Z okazji 750 rocznicy lokacji miasta Krakowa w muzeum w Krzysztoforach zaprezentowano makietę Starego Miasta o wymiarach prawie 5 x 5 metrów wykonaną na podstawie najstarszego zachowanego planu Krakowa z XVIII w.

Nad makietą na wysokości ok 3 metrów została zainstalowana ruchoma głowa z wbudowanym gobo z niewielkim otworem. Dzięki temu docierający do makiety strumień światła ma średnicę kilku centymetrów. Do odtwarzania dźwięku zastosowano moduł MP3 PX154. Obydwa urządzenia są sterowane protokołem DMX-512 i synchronizowane centralnym sterownikiem PX140, który jest uruchamiany za pomocą pilota radiowego.

Po uruchomieniu sekwencji głos lektora opowiada o kolejnych zabytkach, które jednocześnie wskazuje na makiecie punkt świetlny emitowany przez wiszącą nad nią ruchomą głowę.
Firma PXM dostarczyła wszystkie wyżej wymienione urządzenia.

Krzysztofory

2007.03

Galeria "Stary Browar" - Poznań

Futurystyczna fasada galerii handlowej Stary Browar w Poznaniu posiada interesującą iluminację, która po zmroku pozwala zauważyć niewidoczne za dnia fragmenty i wydobywa nowe kształty.
Do jej oświetlenia zastosowano wyłącznie białe światło. Większość lamp zawiera wyładowcze źródła światła (świetlówki) i jest skierowana na elewację budynku. Pozostałe elementy to skierowane na ulicę liniowe i punktowe lampy LED.
Ciekawostką jest zainstalowanie dodatkowego gniazdka wejściowego sygnału DMX-512 umieszczonego w placu przed budynkiem. Dzięki temu podczas odbywających się przed galerią koncertów czy innych wydarzeń kulturalnych można bardzo łatwo podłączyć sterownie elewacją do zewnętrznego pulpitu estradowego i tym samym „włączyć" ją do odbywającego się na placu spektaklu.

Firma PXM dostarczyła lampy LED wraz z driverami, przetworniki DMX512 / 0-10V (konieczne do sterowania świetlówkami), rozdzielacze i sumatory magistrali DMX-512 i sterownik centralny.
Całość działa w oparciu o protokół DMX-512.

Stary Browar
Stary Browar 2
Stary Browar 3

2006.09

Galeria "Krakowska" - Kraków

Wybudowana obok Dworca Głównego Galeria Krakowska to jedno z największych centrów handlowych w mieście. Znajdujący się przed nią duży plac umożliwia obserwację bryły budynku z odpowiedniej perspektywy.
Fasada Galerii została oświetlona dwoma rzędami liniowych lamp LED. Jedna grupa lamp została umieszczona blisko dachu i skierowana w dół, a druga grupa kilka metrów nad ziemią i skierowana do góry. Każda z lamp może być sterowana indywidualnie, a zastosowany sterownik pozwala na tworzenie różnorodnych dynamicznych spektakli.

Firma PXM dostarczyła dirvery do lamp oraz kompletny system sterowania oparty o kontroler PX140. Wszystkie urządzenia działają w oparciu o protokół DMX-512.

Galeria Krakowska
Galeria Krakowska 2
Galeria Krakowska 3